Marketplace Menu

Vrácení a reklamace

Vrácení zboží a reklamace

Vrácení zboží a reklamace v tržišti GATEROM je dáno podmínkami Reklamačního řádu, který je v souladu s ustanovením Občanského zákona 89/2012 Sb. a pozdějších předpisů. Podmínky Reklamačního řádu jsou závazné pro všechny prodejce v tržišti GATEROM.

Zde najdete praktické informace vrácení zboží a reklamaci.

Vrácení do 14 dní bez udání důvodu - Nevyhovuje mi zakoupené zboží

Zboží zakoupené v tržišti GATEROM můžete jako kupující vrátit do 14-ti dnů do doručení bez udání důvodu, pokud nemáte na faktuře uvedeno IČ, v souladu s § 1829 odst. 1 NOZ.

Náklady na vrácení zboží nese kupující.

Jak vrátit zboží?
 1. V Osobním profilu zkontrolujte a zapište správné číslo svého Bankovního účtu včetně kódu banky, na který chcete vrátit peníze. Do vyřízení reklamace číslo účtu neměňte.
 2. Zadejte v GATEROM reklamaci. Přihlaste se do tržiště GATEROM do svých objednávek. Rozklikněte objednávku se zbožím, které chcete vrátit a v horním okraji klikněte na odkaz "Reklamace a vrácení zboží". V zobrazeném seznamu zaškrtněte vracené zboží a vpravo zvolte důvod. Budeme rádi, pokud vyplníte i komentář. Nakonec klikněte na tlačítko "Vrácení zboží".
 3. Zboží pečlivě zabalte, aby nedošlo k jeho poškození při přepravě. Pokud to obal zboží umožňuje, zabalte zboží do původního obalu a ten přebalte přepravním obalem. Papírová krabice nebo překrytí balícím papírem.
 4. Na balík napište zřetelně slovo "VRÁCENÍ" a za něj uveďte číslo objednávky, kterou jste zboží zakoupili. Nesmíte poškodit  ani popsat původní obal výrobku.
 5. Zboží zašlete na adresu dodavatele, uvedenou na dodacím listu. Pokud nemáte adresu dodavatele, kontaktujte nás pomocí Kontaktního formuláře. Do předmětu napište Adresa dodavatele a do zprávy číslo objednávky.

Pokud bude vrácení v souladu s Reklamačním řádem, vrátíme vám do 14 dnů od obdržení zboží peníze na účet.

Kdy nelze zboží vrátit?
 1. Pokud bylo zboží poničeno, nebo opotřebeno nad rámec možností vyzkoušení.
 2. Pokud není možné zboží vrátit z hygienických důvodů.
 3. Pokud jde o software, hudební, obrazový nebo textový záznam a nosič byl vyjmut z obalu chránícího před prvním upotřebením.
 4. Pokud jde o zboží podléhající rychlé zkáze nebo ztrátě hodnoty.
 5. Pokud bylo zboží upraveno nebo vyrobeno podle přání  zákazníka.
 6. Pokud jde o noviny, časopisy nebo jiná periodika.
 7. Pokud jde o dodání digitálního obsahu nedodávaném na hmotném nosiči a byl dodán s výslovným souhlasem spotřebitele.
 8. Zboží bylo zakoupeno na IČ a spotřebitel zboží vyndal z originálního obalu.

Vrácení poškozené nebo chybné zásilky

Po rozbalení zásilky jste zjistili, že Vám bylo doručeno poškozené zboží a nebo je v zásilce jiné zboží? Nahlaste tuto zjištěnou skutečnost do 48 hodin od převzetí zásilky.

Jak postupovat při nahlášení?
 1. V Osobním profilu zkontrolujte a zapište správné číslo svého Bankovního účtu včetně kódu banky, na který chcete vrátit peníze. Do vyřízení reklamace číslo účtu neměňte.
 2. Pořiďte fotodokumentaci poškozeného zboží, ideálně včetně obalu, pokud došlo k jeho poškození.
 3. Zadejte v GATEROM reklamaci. Přihlaste se do tržiště GATEROM do  svých objednávek. Rozklikněte objednávku se zbožím, které chcete vrátit a v horním okraji klikněte na odkaz "Reklamace a vrácení zboží". V zobrazeném seznamu zaškrtněte vracené zboží a vpravo zvolte důvod. V poli "Komentář" co nejpodrobněji popište závadu a připište svoje telefonní číslo. Přesnost a podrobnost popisu nám pomůže vyřídit závadu. Přiložte pořízenou fotodokumentaci.  Nakonec klikněte na tlačítko "Vrácení zboží".
 4. Zboží pečlivě zabalte, aby nedošlo k jeho poškození při přepravě. Pokud to obal zboží umožňuje, zabalte zboží do původního obalu. 
 5. Na balík napište zřetelně slovo "REKLAMACE" a za něj uveďte číslo objednávky, kterou jste zboží zakoupili. 
 6. Zboží zašlete na adresu dodavatele, uvedenou na dodacím listu. Pokud nemáte adresu dodavatele, kontaktujte nás pomocí  Kontaktního formuláře. Do předmětu napište Adresa dodavatele a do zprávy číslo objednávky.

My vás budeme v co nejkratší době kontaktovat pro vyřízení Vaší reklamace. Pokud bude vrácení v souladu s  Reklamačním řádem, vrátíme vám do 30 dnů od obdržení zboží peníze na účet.

Reklamace nekompletní zásilky

Po rozbalení zásilky jste zjistili, že  zboží v zásilce není kompletní? Nahlaste tuto zjištěnou skutečnost neprodleně prostřednictvím formuláře.

Jak postupovat při nahlášení?
 1. Pořiďte fotodokumentaci zaslaného zboží, ideálně včetně obalu, pokud došlo k jeho poškození.
 2. Zadejte v GATEROM reklamaci. Přihlaste se do tržiště GATEROM do  svých objednávek. Rozklikněte objednávku se zbožím, které chcete vrátit a v horním okraji klikněte na odkaz "Reklamace a vrácení zboží". V zobrazeném seznamu zaškrtněte vracené zboží a vpravo zvolte důvod. V poli "Komentář" uveďte, která část nebo které zboží chybí. Přiložte pořízenou fotodokumentaci.  Nakonec klikněte na tlačítko "Vrácení zboží".

My vás budeme v co nejkratší době kontaktovat pro vyřízení Vaší reklamace.

Reklamace vadného zboží v záruční době

Zakoupené zboží Vám sice vyhovuje ale při běžném používání se v záruční době projevila jeho závada. V tomto případě můžete požadovat opravu zboží, výměnu zboží nebo vrácení peněz.

Jak reklamovat zboží?
 1. V   Osobním profilu  zkontrolujte a zapište správné číslo svého Bankovního účtu včetně kódu banky, na který chcete vrátit peníze. Do vyřízení reklamace číslo účtu neměňte.
 2. Pokud je závada viditelná ,pořiďte fotodokumentaci poškozeného zboží. Usnadní to vyřízení reklamace.
 3. Zadejte v GATEROM reklamaci. Přihlaste se do tržiště GATEROM do  svých objednávek. Rozklikněte objednávku se zbožím, které chcete vrátit a v horním okraji klikněte na odkaz "Reklamace a vrácení zboží". V zobrazeném seznamu zaškrtněte vracené zboží a vpravo zvolte důvod. V poli "Komentář" co nejpodrobněji popište závadu. Přesnost a podrobnost popisu nám pomůže vyřídit závadu. Nezapomeňte uvést Vámi preferovaný způsob vyřízení:
  1. Opravu zboží
  2. Výměna zboží
  3. Vrácení peněz
 4. Nakonec klikněte na tlačítko "Vrácení zboží".
 5. Zboží pečlivě zabalte, aby nedošlo k jeho poškození při přepravě. Pokud to obal zboží umožňuje, zabalte zboží do původního obalu. 
 6. Na balík napište zřetelně slovo "REKLAMACE" a za něj uveďte číslo objednávky kterou jste zboží zakoupili.
 7. Zboží zašlete na adresu dodavatele, uvedenou na dodacím listu. Pokud nemáte adresu dodavatele, kontaktujte nás pomocí  Kontaktního formuláře . Do předmětu napište Adresa dodavatele a do zprávy číslo objednávky.

My vás budeme v co nejkratší době kontaktovat pro vyřízení Vaší reklamace. Pokud bude vrácení v souladu s  Reklamačním řádem, vyřídíme reklamaci do 30 dní od obdržení zboží.

Časté dotazy

Jak dlouho trvá reklamace?

Pokud od Vás dostaneme všechny potřebné údaje, trvá reklamace nejdéle 30 dnů od převzetí reklamovaného zboží. Pokud není kupujícím spotřebitel (na faktuře je uvedeno IČ), vyřizujeme reklamaci v přiměřené lhůtě.

Jaké doklady musím přiložit k reklamovanému zboží?

Pokud byl u dodaného zboží přiložen záruční list, musíte do zásilky k reklamovanému zboží přiložit vyplněný záruční list.

Musí mít reklamované zboží originální obal?

Ne, nemusí. Pro bezpečnou přepravu je to výhodnější. V každém případě musíte reklamované zboží zabalit tak, aby nedošlo při přepravě k jeho poškození.

Mohu zboží vyzkoušet?

Samozřejmě zboží můžete vyzkoušet, ověřit jeho funkčnost. Například u tiskárny můžete vytisknout několik stránek, u obuvi a oblečení můžete zboží obout a obléci. Není možné vyzkoušet a následně vrátit hygienické pomůcky. Vyzkoušení nesmí vést k opotřebení nad rámec vyzkoušení odpovídající běžnému užívání. Například obuv vyzkoušejte v čistých ponožkách na čisté podlaze.

Musím zboží vrátit v nepoškozeném obalu?

Nemusíte, obal není součástí zboží. Přesto si vyhrazujeme právo, účtovat náhradu za náhradu obalu a snížit část vrácených peněz o tuto náhradu.

Mohu vrátit poškozené zboží?

Zde jde o individuální posouzení. Obecně to možné je, pokud došlo k poškození při běžném vyzkoušení zboží. Před vrácením poškozeného zboží doporučujeme nejprve vrácení prokonzultovat. V takovém případě máme právo snížit vrácenou částku o hodnotu poškození.

Mohu vrátit zboží nekompletní?

Možné to je, pokud nejde o ztrátu významné části. V takovém případě snížíme vrácenou částku o hodnotu chybějící části.

Musím přikládat nějaké dokumenty?

Nemusíte. Doporučujeme však, přiložit k zasílanému zboží kopii dodacího listu nebo alespoň vaší adresu a číslo objednávky na základě které bylo zboží koupeno.